Išleistas naujas Kauno miesto žemėlapis, M1:18 000

Šių metų spalio mėnesį AGI pagal 2015 metų ortofotografines nuotraukas baigė ruošti naują Kauno miesto žemėlapį, M1:18 000 (miesto centro intarpas M1:10 000), kurio dydis - 140 x 100 cm.

Jis pasižymi dideliu detalumu. Žemėlapyje galima rasti viską, pradedant net smulkiausiomis gatvelėmis ir baigiant lankytinais objektais bei automobilių stovėjimo aikštelėmis. Taigi čia pateikiama visa Kauno miesto ir apylinkių naujausia informacija, kuri gali būti reikalinga maršrutų planavimui, nekilnojamuoju turtu besidomintiems, turistams bei visiems kitiems, kuriems reikalingas aktualus, detalus bei gražus Kauno miesto žemėlapis.

Galima rinktis trijų tipų žemėlapį: laminuotas, laminuotas su PVC laikikliais ir laminuotas ant kieto pagrindo įrėmintas (tinkamas naudoti smeigtukus).

Smulkesnė informacija AGI žemėlapių parduotuvės svetainėje.

Kaunas turist 18

UAB "Aerogeodezijos institutas" lankėsi Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministrė

2015 m. rugpjūčio 17 d. UAB "Aerogeodezijos institutas" (AGI) lankėsi Lietuvos Respublikos žemės ūkio (ŽŪM) ministrė Virginija Baltraitienė. Ministrei buvo labai įdomu susipažinti su AGI veikla, kadangi ŽŪM yra paskirta AGI valstybei priklausančių akcijų valdytoja bei dalyvauja bendrovės valdyme.

AGI direktorius Vilmantas Tovenskas kartu su pavaduotoju Gintaru Rumšu bei Projektų skyriaus vadovu Vitalijumi Kalenda papasakojo apie bendrovės istoriją, raidą, atliekamus Lietuvai ir Europai svarbius projektus, bendrovės planus bei perspektyvas. Ministrei buvo įdomu detaliau susipažinti ir su Lietuvos valstybės sienos geodezinės ir kartografinės medžiagos rengimu, kurį jau daugelį metų atlieka AGI. Atsisveikindama ministrė pažadėjo, kad tai nebus pirmas ir paskutinis vizitas, ji domėsis AGI veikla, esant reikalui, padės spręsti susidariusias problemas.

DSC 0576

 DSC 0581

Sveikiname visus su Pasauline GIS diena

Geografinės informacijos sistemų (GIS) diena pasaulyje švenčiama nuo 1999 m. Jos tikslas - padėti suprasti vaikams ir suaugusiems, kuo geografija ir GIS yra svarbūs mūsų gyvenime.

Tradiciškai Aerogeodezijos institutas šią dieną pamini ir šiais metais.

Šiemet GIS dienos proga AGI bendradarbiaudama su Kauno „Ryto“ pradine mokykla surengė antrų klasių mokinių piešinių parodą. Vaikučiai kartu su mokyklos pailgintos grupės “Pradinuko laisvalaikis” vadove Gintare Kazakevičiene mokykloje analizavo žemėlapius, enciklopedijas, geografijos žinynus, naudodami įvairiausią techniką kūrė Pasaulio žemynų ir vandenynų žemėlapius-piešinius. Vėliau šiais piešiniais galėjo pasigrožėti AGI darbuotojai bei svečiai. Už nuoširdų vaikų darbą, išradingumą bei kūrybingumą vaikučiams bus įteiktos AGI bei ESRI (JAV) dovanėlės. Piešinių paroda bus eksponuojama ir Kauno „Ryto“ pradinėje mokykloje.

P 20151103 150149 P 20151103 150201

20151112 114233 20151112 114243

Piešinių nuotraukas galite peržiūrėti čia

O lapkričio 18 d. AGI pas save pakvies Aleksandro Stulginskio universiteto Žemėtvarkos ir geomatikos instituto studentus bei dėstytojus. Svečiams bus papasakota apie bendrovės veiklą bei GIS panaudojimus, kuo geografija ir žemėlapiai yra svarbūs mūsų gyvenime. Taip pat svečiai bus supažindinti su geodezijos ir kartografijos paveldu. Apsilankiusiesiems bus padovanotos ESRI (JAV), HNIT-Baltic bei studentų studijų metų labia reikalingos ir vertingos Aerogeodezijos instituto dovanos.

Nemuno upės pasienio ruožo nuo Smalininkų iki Rusnės apžiūra

2015 m. birželio 16 d. VĮ Vidaus vandens kelių direkcija (Direkcija) surengė tarptautinės reikšmės vidaus vandenų kelio E41 Nemuno upės pasienio ruožo nuo Smalininkų iki Rusnės apžiūrą.

Apžiūroje kartu su Direkcijos darbuotojais dalyvavo  Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos, Nacionalinės žemės tarnybos atstovai bei UAB “Aerogeodezijos institutas” direktorius Vilmantas Tovenskas, projektų skyriaus vadovas Vitalijus Kalenda, ekspertas Edmandas Šleiteris.

Nemuno upės ruožo apžiūrą jungtinė institucijų komanda atliko pasitelkusi Direkcijos farvaterio ženklinimo laivą „Vytis“. Apžiūros metu specialistai įvertino vandens kelio ir hidrotechnikos statinių (bunų) būklę, valstybės sienos ženklinimą, buvo atkreiptas dėmesys į ties Sovetsku esančių tiltų būklę, jų įtaką laivybai, be to, specialistai pasinaudojo proga pasidalyti informacija apie savo vykdomą veiklą bei nuomonėmis dėl bendradarbiavimo galimybių.

Nepaisant skirtingos institucijų veiklos Nemuno upė jau ne pirmą kartą jas suvienija. Apžiūros dalyviai priėmė vieningą sprendimą, kad Direkcijos turimus Nemuno upės batimetrinius ir vandens kelyje esančių hidrotechnikos statinių (bunų) bei Nacionalinės žemės tarnybos valdomus kartografinius duomenis būtų galima sujungti vandens kelių žemėlapiuose pateikiant batimetrinę bei kitą kartografinę informaciją.

Apžiūros metu specialia geodezine įranga specialistai nustatė laivo judėjimo farvateriu trajektoriją – gautus duomenis numatoma panaudoti įvertinant jų atitiktį valstybės sienos linijai.

Nemuno upės pasienio ruožo apžiūra buvo visapusiškai svarbi ir naudinga visų institucijų atstovams, todėl vieningai susitarta bendradarbiauti ir ateityje.

Nemunas