Skaitmeninis leidinys (DVD) „Nerimi nuo ištakų iki Nemuno" - agi.lt
Lietuviškai/English

Apie mus


Naujienos

Trumpa istorinė apžvalga

Struktūra

Kokybės politika

Vykdomi projektai

Veiklos rezultatai

Viešieji pirkimai

Užsakovai ir partneriai

Ypatingi laimėjimai

Dalijimasis patirtimi

Žemėlapių parduotuvė

Kaip mus rastiPramonės pr. 13
LT-51327 Kaunas
Tel. (8-37) 451504
Faks. (8-37) 451497
El.p. info@agi.lt

Skaitmeninis leidinys (DVD) „Nerimi nuo ištakų iki Nemuno"

Išleistas nekomercinis skaitmeninis leidinys Nerimi nuo ištakų iki Nemuno", kuris žemėlapiais bei nuotraukomis iliustruoja 2007 metų ekspedicijos maršrutą.

Grafas K. Tiškevičius, gyvenęs savo dvare Logoijske (Baltarusija), 1857 metų ekspedicinėje kelionėje Nerimi kompleksiškai tyrė upę ir jos pakrantes istorijos, archeologijos, etnografijos, gamtos, hidrografijos, tautosakos ir kt. mokslo krypčių požiūriais.

Pakartotinė 2007 metų ekspedicija parengta Baltarusijos ir Lietuvos keliautojų, kultūros bei mokslo atstovų pastangomis. Lietuvos teritorijos maršrutą rengė Lietuvos keliautojų sąjunga, Baltijos aplinkos forumas, Lietuvos geografų draugija, Neries, Pavilnių ir Verkių regioniniai parkai bei Vilniaus rotušė. Neries upė Baltarusijoje vadinama Vilija, o Neries vardą ji įgauna Lietuvoje nuo Žeimenos intako. Vilijos ištakos yra Baltarusijos Dokšičų rajono pelkėse. Ekspedicijos pradžios vietovė bei data buvo derinta prie K. Tiškevičiaus maršruto - Kameno gyvenvietė Vileikos rajone, birželio 5-oji (nuo Vilijos ištakų iki Kameno yra dar apie 50 km). Šiuos upės kilometrus ištisai pagal visą upės Vilijos-Neries tėkmę, kaip ir keliaujant K.Tiškevičiui, sausuma apžiūrėjo ekspedicijos mokslininkai, suinteresuoti Vilijos ištakomis ir kultūriniais bei etnografiniais radiniais.

Vilijos-Neries ilgis yra apie 510 km, iš jų 275 km Baltarusijoje, ir 235 km Lietuvoje. Bendras Baltarusijos ir Lietuvos keliautojų tikslas buvo nutiesti tarptautinį vandens maršutą, kertantį Šengeno valstybių sieną, kuris skatintų kaimyninių šalių teritorijos pažinimą ir pozityvius kaimynystės ryšius. Pasroviui ir po keletą kilometrų į šalis ekspedicijos dalyviai lankė piliakalnius, pilkapius, etnografines gyvenvietes, kulto statinius ir jų liekanas, mokslo požiūriu fiksuotinus objektus.

Skaitmeninėmis nuotraukomis siektą užfiksuoti kultūros ir istorijos paveldo objektus bei nustatyti vietovardžių kaitą per 150 metų. Kelionei buvo parūpinti vieno varsto M 1:42 000 ir M 1:50 000 Vilijos-Neries maršruto topografiniai žemėlapiai, kurie talpinami šiame skaitmeniniame leidinyje.

Skaitmeninį leidinį Nacionalinės žemės tarnybos prie ŽŪM, UAB „Aerogeodezijos institutas", Lietuvos kartografų draugijos, Neries regioninio parko direkcijos ir 2007 m. ekspedicijos dalyvių, kurių fotonuotraukos panaudotos leidinyje, dėka sudarė Romualdas Girkus, programavo Šarūnas Lazauskas, apipavidalino Zinaida Orlovaitė ir Deimė Gujaitė.

 


© 2002-2014 UAB „Aerogeodezijos institutas".